۱۵ هزار دوز واکسن کرونا وارد خراسان جنوبی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: طی دو تا سه روز آینده ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا شامل واکسن سینوفارم و آسترازنکا به استان وارد می‌شود و در این محموله واکسن ایرانی نخواهیم داشت.

محمد دهقانی، یکشنبه شب ۳ مرداد به رسانه‌های گروهی گفت: محموله جدید برای گروه هدف شامل دوز دوم افرادی که قبلا دوز اول واکسن آسترازنکا را دریافت کردند و در واکسن سینوفارم هم برای افراد جدید و افرادی که نوبت دوز دوم آنها فرارسیده تزریق خواهد شد.

وی افزود: با راه اندازی سومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا صبح امروز دربیرجند روند واکسیناسیون شتاب می‌گیرد به شرط اینکه افراد ۴۸سال به بالا در سامانه سلامت ثبت نام و از این ظرفیت استفاده کنند.

دهقانی بیان کرد: هم اکنون ۱۲۴مرکز تزریق واکسن در استان فعال است که ۶ مرکز تجمیعی شامل سه مرکز در بیرجند و سه مرکز در شهرستان‌ها فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: مرکز جدید واکسیناسیون امروز در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سالن ورزشی دانشگاه آغاز به کار کرده و ظرفیت واکسیناسیون در استان را افزایش خواهد داد.

وی در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان و دانشجویان نیز گفت: برای واکسیناسیون فرهنگیان جلسات متعددی گرفته شده و منتظر صدور مجوز از سوی وزرات بهداشت هستیم.

وی گفت: دانشجویان علوم پزشکی و بیمارستان‌ها در استان واکسن دریافت کردند و واکسیناسیون سایر دانشجویان نیز پس از ابلاغ وزارت بهداشت شروع خواهیم کرد.

 

منبع : ایسنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  شهره دنیا اما مغفول در وطن/ترش و شیرینی که به مذاق خارجی‌ ها خوش آمده است
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.