۱۷۹۸ حلقه چاه خراسان جنوبی، تاکنون مجهز به کنتور هوشمند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان با اشاره به اینکه یکی از بحث‌های بخش حفاظت از منابع آب زیرزمینی، رصد کردن بهره وری این منابع و نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌ها است، گفت: از این تعداد هزار و ۶۹۹ حلقه در بخش کشاورزی و ۹۹ حلقه در بخش صنعت، خدمات و شرب است.

قندهاری با بیان اینکه ۱۹۷ حلقه چاه کشاورزی در شهرستان طبس فعال و برقدار است، افزود: از ابتدای سال از ۱۹۷ حلقه چاه، برای ۱۵ حلقه، کنتور هوشمند نصب شده و نصب این کنتور برای چند حلقه‌ی دیگر در مرحله انعقاد قرارداد است.

وی به فعال بودن دو هزار و ۹۳۵ حلقه از چاه‌های استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد دو هزار و ۴۵ حلقه در بخش کشاورزی و مابقی در بخش صنعت، خدمات و شرب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان افزود: هزار و ۹۹۵ حلقه چاه کشاورزی در استان فعال و دارای برق است که تاکنون در قالب طرح احیاء تعادل بخشی از منابع آب زیرزمینی بر روی هزار و ۶۹۹ حلقه، کنتور هوشمند نصب شده و ۲۹۶ حلقه هنوز فاقد کنتور هوشمندند.

قندهاری به مدیریت مشارکتی دشت‌ها تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد از مصرف آب در استان در بخش کشاورزی است، شرکت آب منطقه‌ای استان از طرح‌ها و ایده‌های کشاورزان و اعضای نظام صنفی کشاورزی استان در خصوص حداکثر بهره وری از منابع آبی استقبال کرده تا بتوانیم با منابع آبی موجود بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  افتتاح ۷ مدرسه همزمان با آغازسال تحصیلی جدید در قاین
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.