۱۹۰ هزار تیوپ محلول ضد عفونی در خراسان جنوبی توزیع شد

«رضا عباسپور»، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند، اظهار داشت: کارخانه تیزپاک قاینات در راستای کمک به همنوعان در تامین اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده با بیش از 90 نیرو شبانه روزی در حال تولید محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح است تا نیاز استان برای مقابله با کرونا ویروس را رفع کند.

مدیرکارخانه تیزپاک قاینات افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 190 هزار تیوپ ضد عفونی کننده و بیش از 430 تن ماده ضد عفونی کننده سطوح (میکروب کش قوی) در سطح داروخانه ها، بیمارستان ها، ادارت و روستاها توزیع کرده ایم.

عباسپور عنوان کرد: همزمان با شیوع کرونا ویروس مجوزی دریافت کردیم مبنی بر تغییر خط تولید سایر اقلام بهداشتی به تولید محلول های ضد عفونی کننده؛ لذا برای رفع دغدغه های همشهریان و تامین نیاز مردم خراسان جنوبی، شبانه روزی در حال تولید محلول های ضد عفونی کننده هستیم.

وی با بیان اینکه قبل از شیوع کرونا خط تولید شرکت تیزپاک قاین اقلام بهداشتی زیادی مانند صابون، مایع ظرفشویی و غیره تولید می کرده است، گفت: ولی هم اکنون این کارخانه فقط محلول ضد عفونی کننده تولید می کند تا بخشی از دغدغه های مردم رفع شود.

مدیرکارخانه تیزپاک قاینات بیان کرد: با پیگیری استاندار، رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونین آن ها، علاوه بر افزایش تولید این کارخانه، مواد اولیه کارخانه همواره تامین می شود و در این خصوص مشکلی نداریم.

عباسپور گفت: بیش از 20 نیرو به تعداد افراد شاغل این کارخانه افزوده شده است و خط تولید محلول های ضد عفونی کننده دست و سطوح تا زمان ریشه کن شدن کرونا ویروس ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط  یادواره ۶۴ شهید ورزشکار خراسان جنوبی برگزار می‌شود

وی از تلاش شبانه روزی پرسنل و نیروهای خط تولید کارخانه تیزپاک در راستای رفع دغدغه های مردم خبر داد و اظهار داشت: این کارخانه حتی روز اول فروردین و لحظه عید باستانی نوروز هم تعطیل نشد.

مدیرکارخانه تیزپاک قاینات افزود: این کارخانه به هیچ وجه توزیع محلول های ضد عفونی را به خارج از استان ارسال نمی کند و این محصول فقط طبق دستور العمل دانشگاه علوم پزشکی بین داروخانه ها و بیمارستان های سطح استان توزیع می شود.

عباسپور گفت: این کارخانه بیش از 10 تن محلول ضد عفونی کننده سطوح بین روستاهای در وضعیت قرمز را رایگان توزیع کرده است.

وی با بیان اینکه تولید محلول های ضد عفونی کننده در این کارخانه در گذشته انجام می شده است، عنوان کرد: تولید این محصول را بعد از شکست کرونا هم در دستور کار خواهیم داشت و تولید مقطعی نخواهد بود.

مدیرکارخانه تیزپاک قاینات ادامه داد: خوشبخاته با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی و معاونین استاندار، سازمان صمت و معاونت غذا و داروی استان تا این لحظه مشکلی در خصوص تامین مواد اولیه نداشته ایم و امیدواریم همکاری ها همچنان ادامه داشته باشد تا خللی در تولید محصولات به وجود نیاید.

عباسپور ادامه داد: همچنین بانک ملی و سازمان صمت استان در خصوص تامین نقدینگی با این کارخانه همکاری کرده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس این محلول تولید و در استان توزیع شده است، لذا از همشهریان انتظار داریم که محصول استان خود را مصرف و از استفاده کالاهای متفرقه خارج استان خودداری کنند؛ چراکه خط تولید محلول های ضد عفونی کننده این کارخانه فقط اختصاص به استان خراسان جنوبی دارد.

مطالب مرتبط  تفکیک مکانیزه طلای کثیف در شهرداری بیرجند

مدیرکارخانه تیزپاک قاینات بیان کرد: تولید این کارخانه نیاز استان را به صورت کامل رفع می کند، چراکه روزانه 20 هزار تیوپ محلول ضد عفونی کننده دست تولید می شود.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.