۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به خراسان جنوبی ابلاغ شد

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: سهم تسهیلات قرض‌الحسنه استان در حوزه مشاغل خانگی به میزان ۳۳۰ میلیارد ریال برای سال جاری ابلاغ شد.

علی اکبر اکبری راد افزود: مشاغل خانگی مدتهاست که به عنوان شغل درآمدی نسبتا پایدار معرفی شده و از مزایای خوبی برخوردار است.

وی اظهار داشت: انجام فعالیت در خانه منجر به کاهش هزینه اجاره یا خرید مکان فعالیت شغلی و کسب و کار می‌شود.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: توسعه مشاغل خانگی زمینه‌ساز بهبود وضعیت اقتصادی خانوار و جامعه است تلاش‌ برای توسعه مشاغل خانگی در استان امری ضروری است.

وی عنوان کرد: ۳۲۳ رشته مشاغل خانگی در حوزه‌های صنایع دستی، فرش دستباف و رشته‌های مرتبط با صنایع، تولیدی (صنعت و خدمات)، امور تولیدات دامی، شیلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و عشایری و فعالیت‌های فرهنگی و هنری وجود دارد که می‌توانند از این تسهیلات ارزان قیمت بهره‌مند شوند.

اکبری راد یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوز فعالیت مشاغل خانگی شامل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هستند.

وی گفت: با توسعه مشاغل خانگی زمینه همکاری اعضای خانواده و بهره‌گیری از توان سایر اعضای خانواده به عنوان نیروی کار و کمک به استحکام بیشتر خانواده را فراهم خواهیم کرد.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی افزود: صنایع دستی دارای ۵۷ رشته، فرش و رشته‌های مرتبط ۱۲ رشته، تولیدی ۶۴ رشته، بخش کشاورزی، عشایری، دام و از این قبیل ۵۹ رشته و فعالیت‌های فرهنگی ۱۳۱ رشته هستند که مشمول بهره‌مندی از این تسهیلات ارزان قیمت خواهند شد.

مطالب مرتبط  تمدید زمان ثبت درخواست صدور پروانه کار برای اتباع خارجی

وی از افزایش پنج برابری این تسهیلات نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: بانک‌های عامل توسعه تعاون و رفاه کارگران در سطح استان این تسهیلات را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت خواهند  کرد.

اکبری راد با اشاره به اینکه مشاغل خانگی دارای ظرفیت‌ها و توانایی‌های قابل توجه برای ایجاد اشتغال هستند عنوان کرد: اولویت پرداخت این تسهیلات با مجریان پشتیبان، تعاونی‌های دارای ظرفیت خوشه سازی، پیشران‌های فعال در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که در صدد توسعه فعالیت‌شان هستند و همچنین متقاضیان آماده ورود به بازار و دارای مجوز مشاغل خانگی خواهد بود.

وی به ظرفیت‌ها وپتانسیل‌های استان اشاره کرد و گفت: تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه مشاغل خانگی در طول سال به طرح‌های منطبق بر ظرفیت اولویت‌های این استان و مورد تایید دستگاه‌های اجرایی پرداخت خواهد شد.

 

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.