• صفحه خانگی
  • >
  • اقتصاد
  • >
  • ۴۸۰ واحد مسکونی محرومان دهه فجر در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد

۴۸۰ واحد مسکونی محرومان دهه فجر در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم اظهار داشت: برای ساخت این واحد‌ها 40 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با باز پرداخت 15 ساله و 25 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه واحد‌های مسکونی محرومان در مناطق روستایی با متراژ 40 تا60 متر و اسکلت پیچ و مهره ساخته شده که برای محرومان کم هزینه‌تر باشد گفت: از 10 هزار مسکن مصوب شده در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی، ساخت 5 هزار واحد مسکن محرومان به کمیته امداد امام خمینی و 5 هزار واحد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محول شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از ایجاد 10 هزار شغل پایدار در طرح مسکن محرومان استان خبر داد و گفت: در مجموع بین 850 تا 900 میلیارد تومان در حوزه صنعت ساختمان در روستاهای استان هزینه می‌شود که این امر نقش مهمی در راستای گردش مالی و اشتغال استان دارد.

آسمانی مقدم با بیان اینکه در حال حاضر ساخت و ساز در 650 روستای استان در حال انجام است تصریح کرد: در راستای این امر کمبود نیروی انسانی و مصالح داخلی در خراسان جنوبی به دلیل افزایش ساخت و ساز مسکن محرومان بسیار زیاد است.

وی از واگذاری زمین رایگان برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی خبر داد و اظهار داشت: با احداث این تعداد واحد مسکونی روستایی در استان 130 رشته کد فعالیت در بحث مسکن فعال شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب خراسان جنوبی با بیان اینکه سهمیه شهرستان بیرجند از ساخت 5 هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی، 650 واحد است ادامه داد: در حال حاضر 339 واحد آماده بهره‌برداری است.

مطالب مرتبط  برگزاری رقابت های ووشو لیگ برتر خراسان جنوبی

آسمانی‌مقدم تصریح کرد: شهرستان‌های فردوس، بیرجند، نهبندان و قاین در ساخت و بهره‌برداری واحدهای مسکونی محرومان در بین 11 شهرستان پیشتاز هستند.

منبع:تسنیم

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .