۶۸ درصد خانوارهای خراسان جنوبی غربالگری کرونا شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
۶۸ درصد خانوارهای خراسان جنوبی غربالگری کرونا شدند
دهقانی فیروزآبادی گفت: گفت: ۱۶۷ هزار و ۶۴۶ خانوار در خراسان جنوبی مورد غربالگری سلامت قرار گرفتند که معادل ۶۸ درصد خانوارهای استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد دهقانی فیروزآبادی» شامگاه (۵ فروردین) به رسانه های گروهی گفت:از مجموع ۶۵۸ نمونه آزمایش انجام شده تاکنون ۴۴۱ نمونه منفی ۲۱۷ مورد مثبت بوده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از مجموع مبتلایان ۱۴۹ نفر ترخیص شدند و ۵۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و  تحت درمان هستند، افزود: همچنین تاکنون ۱۸ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت کردند.

 

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، ادامه داد: تاکنون ۱۶۷ هزار و ۶۴۶ خانوار به صورت تلفنی غربالگری کرونا شدند که ۶۸ درصد جمعیت خانوار  استان را شامل می‌شود.

 

به گفته وی در این طرح ضمن تماس با شهروندان تلاش شده تا موارد مشکوک شناسایی و درباره قرنطینه خانگی نکات لازم به مردم اطلاع‌رسانی شود و با شناسایی موارد مشکوک در مرحله بعد دوباره با این افراد تماس گرفته خواهد شد تا در موارد حاد به مراکز درمانی مراجعه و اگر لازم باشد در بیمارستان بستری شوند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: همچنین ۵۰ هزارو ۱۱۹ نفر در استان از طریق سامانه خوداظهاری salamat.gov.ir غربالگری کرونا شده‌اند.

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۹۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸ هزار و ۹۱۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند

مطالب مرتبط  خودروهای با پلاک غیربومی اجازه ورود به بیرجند را ندارند
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.