۶ فوتی و ۱۲ مبتلای جدید در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد دهقانی فیروزآبادی» شامگاه (اسفند) به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: از مجموع ۲۴۷ نمونه آزمایش انجام شده تاکنون ۱۶۹ نمونه منفی و ۷۸ مورد مثبت بوده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: از مجموع ۷۸ مورد مثبت کرونا در استان خراسان‌جنوبی ۳۳ مورد در بیرجند، ۱۲ مورد در قاین، ۱۲ مورد در زیرکوه، شش مورد در فردوس، ۱۰ مورد در طبس، یک مورد در بشرویه، یک مورد در درمیان، یک مورد در سربیشه و ۲ مورد در سرایان گزارش شده است.

 

وی با اعلام اینکه تاکنون شش نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی جان خود را از دست داده اند، بیان کرد: یک فرد ۷۰ ساله در طبس و یک فرد ۷۵ ساله در بیرجند که دارای بیماری زمینه ای بودند به آمار فوتی‌های کرونا در استان اضافه شده است.

 

دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: از مجموع افراد مبتلا به کرونا تا به امروز، ۳۵ نفر بهبود یافته و ترخیص شده و دوران نقاهت خود را می گذرانند و ۳۷ نفر نیز در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به علائم بیماران کرونایی در استان، تصریح کرد: از مبتلایان به این ویروس حدود  ۷۵.۵ درصد سرفه، ۷۲ درصد تب و لرز و ۶۵.۵ درصد تنگی نفس دارند.

 

وی با بیان اینکه دو سوم مبتلایان به کرونا در استان مردان هستند، ادامه داد: در حال حاضر با وجود تولید مایع ضدعفونی دست در استان اما همچنان کمبود وجود دارد و مردم برای تهیه دچار مشکل می شوند.

مطالب مرتبط  شناسایی یک باب سردخانه غیر مجاز در فردوس

 

دهقانی فیروزآبادی به باورهای غلط مبنی بر مصرف مواد مخدر برای عدم ابتلا به بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: مصرف مواد مخدر به ریه ها آسیب می رساند و فرد را مستعد بیماریهای تنفسی می کند لذا این ادعا هیچ توجیه علمی ندارد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با گلایه از اینکه مردم هشدارهای وزارت بهداشت و تاکید بر خانه ماندن برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را جدی نگرفتند، افزود: با ادامه این روند تعداد مبتلایان به کرونا همچنان افزایشی خواهد بود.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.