• صفحه خانگی
  • >
  • طبیعت
  • >
  • ۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار گرفته است

۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار گرفته است

مشیرالحق عابدی در حاشیه افتتاح پروژه‌های هفته جهاد کشاورزی در شهرستان درمیان اظهار داشت: در سطح استان در سال 97 بین 60 تا 62 هکتار اجرای پروژه سیستم آبیاری نوین داشتیم که تا پایان سال 98 این رقم به 72 هکتار رسید تا جایگاه استان خراسان جنوبی از رتبه 28 کشوری به رتبه بسیار رضایت بخش 6 ارتقاء یابد و به همین میزان تقاضا برای اجرا و اعطای تسهیلات در سال جدید و در نوبت دریافت تسهیلات وجود دارد که امیدواریم با تخصیص کامل و به موقع بتوانیم پاسخگوی نیاز هم استانی‌ها باشیم.

وی افزود: با افزایش رویکرد استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و همچنین افزایش 50 درصدی در سال جاری به نرم 34 هکتار خواهیم رسید و با پیگیری‌های استاندار در راستای اجرای سند سازگاری با کم آبی خراسان جنوبی اولین استان کشور بود که اقدام کرد و توانست اعتبارات خوبی در این زمینه دریافت کند که جای شکرگزاری دارد و می‌توان از نهضت 1000 هکتار گلخانه در سطح استان به عنوان نمونه بارز آن یاد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از بهره‌برداری از چند پروژه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در شهرستان درمیان خبر داد.

وی در ادامه سفر به شهرستان درمیان از مزرعه شترمرغ پرواری خانم سیده سعیده اصغری روستای آویجان بازدید و  پروژه تصفیه آب مجتمع پرورش شترمرغ با صرفه جویی 10 هزار لیتری آب روزانه و همچنین پروژه آبیاری تحت فشار اراضی مجاور مزرعه را افتتاح کرد.

این پروژه با مساحت 2 هکتار با اعتبار 26 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض دولتی و 18 میلیون و 400 هزار تومان سهم آورده متقاضی و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای 21 نفر بهره‌برداری شد.

مطالب مرتبط  شناسایی ۲۵مبتلای جدید به کرونا در خراسان جنوبی

بازدید از طرح واکسیناسیون دام سنگین بر علیه تب برفکی به استعداد بیش از 2000 رأس با اعتبار 25 میلیون تومان و طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل از طرف اداره دامپزشکی شهرستان و مشارکت بسیج سازندگی به استعداد 37000 قطعه با اعتبار 27 میلیون و 750 هزار تومان از دیگر پروژه‌هایی بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از آنها بازدید کرد.

افتتاح واحد گلخانه‌ای کاشت سبزیجات و صیفی جات آقای یعقوبی در محل مجتمع گلخانه‌ای شهرستان با اعتبار 880 میلیون تومان تسهیلات دولتی 4 درصدی و 210 میلیون تومان سهم آورده متقاضی، افتتاح طرح آبیاری کم فشار چاه امید اسدیه با اعتبار 441 میلیون تومان کمک بلاعوض دولت و 95 میلیون و 400 هزار تومان آورده مالکین و اشتغالزایی 104 نفر در سطح 98 هکتار اراضی کشاورزی باغی و زراعی به صورت مشارکتی 85 درصد تسهیلات دولتی و 15 درصد آورده متقاضی نیز از پروژه‌های افتتاحی شهرستان درمیان در هفته جهاد کشاورزی بود.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.