۷ شهریور آخرین مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی از تمدید مجدد مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان در آمد املاک اجاری به استناد مصوبه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا، به مدت یک هفته دیگر تا ۷ شهریور خبر داد.

 احسانی مهر افزود: به موجب قانون مالیات‌های مستقیم،31 تیرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری است، اما به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان در آمد املاک اجاری طی دو مرحله تمدید شده است و قطعا روز یکشنبه ۷ شهریورماه سال جاری، آخرین مهلت برای ارایه اظهارنامه مالیاتی خواهد بود.

وی از مؤدیان خواست: برای برخورداری از تسهیلات و مشوق‌های مالیاتی و عدم تعلق جرایم قانونی در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام نمایند و آنرا به روز‌های پایانی موکول نکنند.

احسانی مهر افزود: در راستای تسریع و تسهیل فرآیند‌های مالیاتی و کاهش چشمگیر مراجعات مردمی خصوصا در شرایط شیوع بیماری منحوس کرونا، ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی به عنوان یکی از طرح‌های اولویت دار در سراسر کشور عملیاتی شده، اما متأسفانه حدود ۲۰ درصد از مؤدیان استان خراسان جنوبی نسبت به مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور و مشاهده و پیگیری مراحل اوراق مالیاتی خود اقدام می‌کنند که نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین است.

وی تاکید کرد: از مؤدیان استان خواهشمندیم برای حفظ سلامتی خود و سایرین، تا حدامکان از بستر‌های خدمات الکترونیک استفاده نموده و از تردد‌های غیرضروری پرهیز کنند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  خراسان جنوبی رتبه دوم کشور در اجرای روش های نوین آبیاری
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.