40 اجرای عروسکی سیار در خراسان جنوبی برگزار می شود

طاهره حمیدی روز دوشنبه در نشست خبری ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: همچنین از پنج اثر نمایشی عروسکی در این ایام رونمایی می شود که سه هزار و 300 کودک از این نمایش ها بهره مند می شوند.
وی گفت: تبیین منش انقلاب اسلامی در کودکان و نوجوانان ضروری است و هرگونه هزینه برای ارتقای آینده سازان کشور نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی افزود: اگرچه کودکان نقش مستقیم در پیروزی انقلاب نداشتند اما ادامه راه انقلاب به صورت مستقیم بر عهده این قشر از جامعه خواهد بود.
وی بیان کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مجموع 500 عنوان برنامه در کمیته کودک و نوجوان ستاد در سراسر استان اجرا می شود و تجدید میثاق با امام راحل، زنگ انقلاب و حضور در مزار شهدا از محوری ترین برنامه ها خواهد بود.
حمیدی پخش سرودهای انقلابی، برپایی ایستگاه های فرهنگی و هنری، برگزاری مسابقات و نمایشگاه ها و عضویت رایگان را از دیگر برنامه های محوری ذکر کرد و افزود: در این ایام جشنواره بازی های بومی و محلی در سراسر استان برگزار می شود.
وی از عضویت 15 هزار نفری کودکان و نوجوانان روستایی در مراکز سیار و پستی کانون خبر داد و گفت: مرکز فراگیر قاین در این ایام با توجه به اهمیت برخورداری تمامی اقشار از امکانات کانون افتتاح خواهد شد که در این مراکز نابینایان و ناشنوایان از تجهیزات مورد نیاز برخوردار می شوند.
حمیدی عضوگیری 36 هزار نفری، 250 روستای زیر پوشش، عضویت 15 هزار نفری کودکان روستایی، در اختیار داشتن 200 هزار جلد کتاب، برگزاری 20 جشنواره ملی و بین المللی و فعالیت 120 کارمند در 25 مرکز کانون پرورش فکری را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته بیان کرد.
تعداد مراکز کانون پرورش فکری قبل از انقلاب در خراسان جنوبی 2 مرکز بود و هم اکنون این آمار به 25 مرکز رسیده است.

مطالب مرتبط  ساخت 7 اقامتگاه بومگردی در خراسان جنوبی

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »